ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ та ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ
П`ятниця, 19.10.2018, 07:54
Меню сайту
Категорії розділу
Тема №1 [13]
Енергія і енергоефективність у світі праці та професії
Тема №2 [10]
Енергоспоживання та екологічні проблеми
Тема №3 [5]
Потенціал енергоефективності у побуті
Тема №4 [2]
Потенціал енергоефективності в галузі
Джерельна база [7]
Рекомендовані інформаційні джерела
Контроль знань [5]
Позаурочна робота [8]
Конкурси, олімпіади, проекти
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли » Тема №3

Маркування побутової техніки
23.11.2014, 17:26

Використання електроприладів високого класу дозволить значно заощадити на оплаті електроенергії, проте, вартість моделей, що мають високий клас енергоспоживання, набагато більше. Це пояснюється використанням більш сучасних, технологічно складніших, а значить, більш дорогих елементів.

Вибираючи нову техніку, окрім дизайну, фірми виробника, габаритів і потужності, зверніть увагу на клас енергоспоживання. Окрім значної економії бюджету при оплаті рахунків за електрику, повсюдне поширення економічною техніки дозволить знизити витрати природних ресурсів, багато з яких є невідновних. Це в свою чергу дозволить покращити екологічну ситуацію, яка ускладнюється рік від року.

1. ПОНЯТТЯ «ЕНЕРГЕТИЧНА ЕТИКЕТКА»

Енергетична етикетка - етикетка встановленої форми, яка містить інформацію про рівень ефективності споживання продуктом енергетичних та інших основних ресурсів (клас та показники енергоефективності), а також додаткову інформацію.

Дизайн енергетичної етикетки ідентичний дизайну, що застосовується у Європейському Союзі і це сприятиме активізації торгівлі між Україною та Європейським Союзом, оскільки створюється гармонізоване правове поле, зручне і зрозуміле як в Україні, так і в ЄС.

НАВЧАЛЬНИЙ ПРАКТИКУМ

На енергетичній етикетці холодильного приладу зазначається інформація про:

 • найменування або торговельну марку постачальника холодильного приладу; модель;
 • клас енергоефективності, річний обсяг енергоспоживання; рівень шуму; загальний об’єм зберігання всіх відділень, не маркованих зірочками (з температурою до – 6 °C);
 • загальний об’єм зберігання всіх відділень, маркованих зірочками (з температурою нижче  – 6 °C), та кількість зірочок відділення, яке має найбільшу частку в загальному об’ємі відділень.

На енергетичній етикетці пральної машини зазначається інформація про:

 • найменування або торговельну марку постачальника;
 • код моделі, який складається з літер та цифр;
 • клас енергоефективності;
 • середньозважений річний обсяг енергоспоживання (визначений у кВт/г на рік);
 • середньозважений річний обсяг споживання води (літрів на рік);
 • номінальну завантаженість для стандартної програми прання бавовни з інтервалом 0,5 кілограма;
 • клас ефективності віджимання;
 • рівень шуму під час прання та віджимання бавовни при температурі 60 С за базовим значенням 1 пВт, дБА.

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Європейські виробники почали вказувати енергетичну ефективність своєї продукції з 1992-го року, коли було затверджено директиву, що визначає літерне позначення і колірну гамму класу енергоспоживання. Таким чином, прилади маркуються за допомогою енергетичної етикетки, де вказано клас енергоспоживання, літерами від А до G, на відповідному кольоровому тлі: починаючи від зеленого (висока енергоефективність) і закінчуючи червоним (низька енергоефективність).

У Росії з 2011 року обов’язково повинна стояти таке маркування на великій побутовій техніці, до якої належать холодильники, пральні і посудомийні машини, електричні плити та духові шафи, морозильні камери, кондиціонери й опалювальні прилади, телевізори, мікрохвильові печі, електричні лампи та водонагрівачі. На кожному побутовому електроприладі має бути присутня наклейка, де вказано клас енергоспоживання. Аналогічна інформація дублюється в паспорті.

2. КЛАС ЕНЕРГОСПОЖИВАННЯ

Клас енергоспоживання позначається латинськими літерами від A до G. Самі економічні прилади класу А, найбільші витрати електроенергії у приладів класу G.

Однак для усіх побутових приладів можуть існувати моделі з маркуванням А+ і А++, що означає, що їх енергоефективність набагато вище, ніж у тих приладів, які позначені як А.

Так, для холодильників, наприклад, клас А+ починається з використання 42% від стандартних, а А++ - 33%. Не варто дивуватися, побачивши на холодильнику і А+++, що означає, що він споживає менше 22% електроенергії від стандартного значення. Вітчизняний виробник іноді використовує такий клас, як «супер А», але його варто розглядати, скоріше, як такого, що не дотяг до показника А+.

Якщо вам пощастило купувати техніку за кордоном, або замовляти її звідти, то можна зустрітися і з дещо іншою системою класифікації побутових приладів. Так, у США і Канаді поряд із системою класифікації з допомогою букв використовується і маркування Energy Guide, яка означає, що даний прилад потрапив до 25% -вих приладів, які є найбільш економічними.

Але, як би не були хороші і економні під час експлуатації пристрої з маркою А, вони коштують набагато дорожче тих, які маркуються як В або С. Тому постає питання про те, як залучити покупців до придбання саме такої техніки. Так, в Європі для вирішення даного питання було введено поняття життєвого циклу побутового приладу, який включає як витрати на покупку, так і витрати на електроенергію, яка використовується протягом 6 років. І тоді, якщо порівняти дорогий економний холодильник, наприклад, з досить дешевим, але марнотратним, можемо отримати значення розтрат, які будуть явно на користь першого варіанту.

Цікава також залежність ступеня енергозбереження та якості роботи самого пристрою. Так, поширена в нашій країні омана, що енергоекономна техніка не є надто ефективною в сенсі її прямого призначення: часто думають, що пральна машина класу В буде прати краще, ніж А. Але все не так просто: вже було сказано, що пральні машини, як втім і посудомийні, мають трибуквенне маркування, де лише перша буква означає їх енергетичну ефективність, а дві інші - якість прання і віджимання для пральних і якість миття і сушки для посудомийних машин. А в інших ситуаціях енергоефективна техніка, як правило, не поступається в потужності і якості іншим моделям.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!

Не можна порівнювати два прилад однієї марки з різних категорій товарів. Припустимо, холодильник класу А++ Whirlpool WBC 36992 NFC AW споживає 252 кВт на рік, або 0.03 кВт в годину (252 кВт ділимо на 8760 годин (365 днів)). При цьому пральна машина того ж класу А++, наприклад, AEG L70270VFL, зажадає 0.86 кВт на годину. Незважаючи на різницю у показниках, обидва прилади володіють високим рівнем енергоефективності, але кожен - у своїй категорії товарів.

3. ПОКАЗНИКИ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ПОБУТОВОЇ ТЕХНІКИ

1. Для пральної машини, показник енергоефективності визначається відношенням споживаної потужності за годину, кВт/год, до максимального завантаження машини.

Машина споживає 0,8 кВт/год при завантаженні 4 кг. Відповідно, показник класу дорівнює 0,8/4 = 0,2. Це означає клас В. Діапазон для класу А 0,17-0,19, нижче цього починається А+. Ну, а якщо число перевищує 0,39, такі пральні машини є найменш економічними і позначаються маркуванням G.

Якщо на пральній машині вказано три цифри (ААА, ВВВ тощо): перша позначає клас енергоспоживання, друга клас ефективності прання, третя ефективність віджимання.

2. Для електродуховок, показник класу залежить від обсягу духовий камери і потужності. Тут розрізняють духовки малого, середнього і великого обсягів. Показник змінюється пропорційно обсягу: клас А, для малого обсягу, 0,6 кВт/год, середнього 0,8 кВт/год, великого 1,0. Відповідно, G = 1,6, 1,8 , 2,0 кВт/год і більше, для різних обсягів.

3. Для посудомийних машин розрахунок ведеться окремо для визначення класу ефективності миття і класу ефективності сушіння.

4. Показник енергоефективності для кондиціонерів визначається відношенням індексу продуктивності холоду до фактичного споживання електроенергії в процесі охолодження.

5. Для холодильників індекс ефективності обчислюють із відношення фактичного споживання електроенергії до стандартного. Для класу А , це 55% і нижче, а понад 125% починається клас G.

6. Клас ефективності енергоспоживання мікрохвильових печей, відповідає коефіцієнту корисної дії приладу.

7. Для телевізорів цей показник складається з відношення споживаної потужності до площі екрану.

ХОЛОДИЛЬНИК

Щоб стало зрозуміліше, яку роль відіграє цей параметр, розглянемо холодильники – вони працюють практично цілодобово, і їх частка у витраті електроенергії відчутна. Для визначення класу беруть фактичну величину електроенергії, встановлену експериментальним шляхом, і ділять її на нормативну величину, яка визначається за складною формулою з безліччю компонентів.

 • Клас А - 42-55%;
 • клас B – 56-75%;
 • клас С – 76-90%;
 • клас D – 91-100%;
 • класи E, F, G – вище 100%;
 • високоекономічні моделі A +, A + +, A + + + – менше 41%.

Як бачимо, економічні моделі споживають в три рази менше електроенергії, ніж норматив.

Але не слід плутати енергоефективність з енергоспоживанням. Енергоспоживання говорить лише про те, скільки енергії витрачає холодильник, тому якщо два холодильника споживають з електромережі однакову кількість електрики, то вони мають однакове енергоспоживання. Але якщо при цьому один маленький, а інший великий, то, очевидно, що великий холодильник більш ефективно розпоряджається отриманою енергією.

Холод із електрики

Насамперед, розберемося, що впливає на енергоспоживання холодильника.

Холодильник оснащено пристроєм (а іноді і двома-трьома), який називається «компресор», саме він ганяє холодоагент по циркуляційній системі і охолоджує вміст холодильника. Також в будь-якому сучасному холодильнику є термодатчики, які стежать за температурою в «підшефному» відсіку. Як тільки температура піднімається вище порогового рівня, датчик дає сигнал на вмикання компресора і, відповідно, охолодження.

Очевидно, що нагрівання вмісту холодильника пов'язано, в першу чергу, з втратами тепла через двері, ущільнювачі і крізь стінки. Природно, чим більше холодильник за обсягом, тим менша площа стінки доводиться на кожен літр обсягу і тим менше тепла він втрачає через стінки (з тієї ж причини на крайній півночі живуть виключно великі тварини типу моржів і полярних ведмедів - великі тіла краще зберігають тепло).

Що таке ефективний холодильник?

Чим краще теплоізоляція, тим рідше буде включатися компресор і тим менше електрики буде споживати холодильник.

Для підвищення ефективності роботи пристрою на різні відсіки ставлять окремі компресори. Тому холодильник може мати два (звичайний двокамерний холодильник) або три компресора (великий холодильник side-by-side). У кожному відсіку холодильника підтримується свій температурний режим: у морозилці - глибокий холод, у холодильному відділенні - плюсова температура, а в «нульовій камері» - близько нуля.

Зрозуміло, що в силу різних температур всередині відсіків (і однаковою зовні), а також із-за різного обсягу камер, вони будуть із різною швидкістю втрачати холод, а значить, і охолоджувати їх потрібно з різною частотою. Якщо компресор один, він буде змушений частину часу працювати «вхолосту» (морозилка вже нагрілася і її пора охолодити, а холодильна камера ще ні, але єдиний компресор змушений охолоджувати і її).

У багатокомпресорном холодильнику агрегати працюють тільки тоді, коли це реально потрібно.

Але ж сучасний холодильник - це не просто ящик з компресором, там використовуються різноманітні технології, що полегшують нам життя, але ціною додаткового енергоспоживання. Один з прикладів - система no frost. Для того, щоб у морозильній камері не намерзав лід, поруч з випарником встановлюється вентилятор, який прокачує повітря і виносить із собою надлишкову вологу (іній утворюється в особливих зонах поза морозилкою). Періодично вентилятор вимикається, іній, що утворився, розтоплюється, а тала вода стікає в спеціальний піддон і потім випаровується. Природно, все це вимагає додаткових енергозатрат, що знижує загальну енергоефективність холодильника.

Ще один маловідомий фактор, що впливає на енергоефективність холодильника - це так званий «кліматичний клас». Більшість холодильників, що продаються в помірних широтах, мають кліматичний клас N (normal, нормальний), вони працюють при температурах від +16 до +32°C. Є апарати класу SN (subnormal, розширений нормальний) з робочим діапазоном +10°С до +32°С, а також ST (subtropic, субтропічний) - +18 °С до +38 °С і навіть T (tropic, тропіки) - +18 °С до +43 °С. Зрозуміло, що чим вище температура «за бортом», тим важче утримати холод всередині. Тому холодильники з розширеним тепловим діапазоном мають більш потужні холодильні агрегати і споживають більше тепла.

Таким чином, обираючи холодильник, необхідно звернути увагу на такі параметри як:

 • кількість «зірочок» морозильної камери;
 • тип виробу (горизонтальний або вертикальний морозильник, вільно стоячий або вбудований апарат);
 • кліматичний клас;
 • наявність системи no frost;
 • наявність зони нульової температури і т.д.

Значення коефіцієнтів M і N наведені в таблиці 1

Таблиця 1

У таблиці 2 приведено нові градації класів енергоспоживання холодильників.

Таблиця 2.

НАВЧАЛЬНИЙ ПРАКТИКУМ

ЧИТАЄМО ЕТИКЕТКУ

Європейська етикетка енергоефективності холодильників.

1 - Найменування або товарний знак виробника

2 - Назва/маркування моделі

3 - Клас енергетичної ефективності приладу

4 - Річне споживання електроенергії, кВт/год, виміряне у відповідності зі стандартом, із розрахунку роботи приладу 24 год протягом 365 днів

5 - Загальний корисний об'єм для зберігання свіжих продуктів

6 - Загальний корисний об'єм для зберігання заморожених продуктів

7 - Маркування низько температурного відділення

8 - Необов'язковий параметр: корегований рівень звукової потужності, дБА, виміряний у відповідності зі стандартом. Характеризує шум, видаваний приладом.

КОНДИЦІОНЕРИ

Директивою 2002/31/ЄС була введена етикетка енергоефективності для побутових кондиціонерів повітря. Енергетичні класи для категорій кондиціонерів, розрізняються за:

 • набором робочих режимів (тільки з режимом виробництва холоду, або мають також режим обігріву);
 • типом охолодження (повітряне або водяне);
 • конфігурацією (спліт - і мультиспліт системи, двоканальні і одноканальні системи з припливною вентиляцією).

Для кондиціонерів клас енергоспоживання визначається за двома показниками: співвідношення виробленого холоду і витраченої при цьому електроенергії і таке ж відношення тільки на обігрів.

Класичний кондиціонер складається із зовнішнього і внутрішнього блоків, які, у свою чергу, складаються з декількох важливих компонентів.

У внутрішньому блоці ми можемо побачити вентилятор, що підсилює теплообмін у теплообміннику. Теплообмінник (випарник) виконує функції охолодження повітря в приміщенні шляхом випаровування холодоагентів того чи іншого виду (R22, R407, R410, R410A).

Зовнішній блок кондиціонера складається з вентилятора, який збільшує повітрообмін в конденсаторі і випарнику, компресора , який підвищує тиск у холодоагенті, сприяючи проходженню речовини між внутрішнім і зовнішнім блоком. Також у зовнішньому блоці присутній конденсатор, охолоджуючий холодоагент після його стиснення в компресорі.

Для того щоб охолодити (або обігріти) приміщення, кондиціонер повинен мати певну потужність. Потужність кондиціонера показує, скільки холоду (тепла) прилад може виробити. Для кожного приладу розрізняють потужність охолодження і потужність обігріву (якщо модель має таку опцію). Якщо кондиціонер є простою спліт-системою або рухомим моноблоком, то він має один блок охолодження / обігріву. У цьому випадку потужність внутрішнього блоку, що використовується для охолодження, може варіюватися від 199 до 21980 Вт, а потужність кондиціонера, необхідна для обігріву, варіюється для одного блоку від 710 до 22600 Вт.

У разі, якщо прилад є мультісплітною системою (з декількома внутрішніми блоками), то кожен додатковий блок певним чином впливає на потужність кондиціонера. Наприклад, потужність другого блоку в режимі охолодження може становити від 199 до 6800 Вт, а потужність в режимі обігріву - від 1240 до 6999 Вт.

Додатковою характеристикою кондиціонера в цьому випадку також є його енергоефективність, виражена коефіцієнтами COP (2.7-3.6) = потужність обігріву / споживана потужність і EER (2.5-3.2) = потужність охолодження / споживана потужність. Залежно від рівня енергоефективності кондиціонери відносяться до того чи іншого класу (А-G), де кращим вважається клас А. Більш точними є коефіцієнти SCOP і SEER, які враховують ефективність кондиціонерів з урахуванням особливостей різних кліматичних зон.

Показник СОР ідентичний коефіцієнту EER і відрізняється від нього лише тим, що обидва входять у розрахунок величини (холодопродуктивність і споживана потужність), вимірюються в одних і тих же одиницях - ватах, а оскільки 1 Вт = 3,412 Btu/год, то EER = 3,412 COP.

НАВЧАЛЬНИЙ ПРАКТИКУМ

ЧИТАЄМО ЕТИКЕТКУ

Європейська етикетка енергоефективності спліт-системи, що працює тільки в режимі виробництва холоду.

На етикетці енергоефективності для спліт-системи, що має тільки режим виробництва холоду, зазначаються:

 • торгова марка виробника;
 • модель зовнішнього блоку;
 • модель внутрішнього блоку;
 • клас енергоспоживання;
 • річне енергоспоживання в режимі виробництва холоду (кВт год);
 • продуктивність по холоду (кВт);
 • величина EER;
 • режим роботи (стрілкою вказаний режим виробництва холоду);
 • тип охолодження (стрілкою вказано повітряне охолодження);
 • рівень шуму внутрішнього і зовнішнього блоків (факультативно).

Розраховуючи необхідну потужність кондиціонера, співробітники фірми-постачальника можуть взяти до уваги такі способи надходження тепла в приміщення, як:

 • приплив через вікна, підлогу, покрівлю (на основі коефіцієнтів теплопровідності матеріалів);
 • потоки тепла від перебування в приміщенні людей (на основі кількості людей і діяльності, якою вони займаються) і устаткування (з урахуванням споживаної електричної потужності, коефіцієнта перетворення енергії в теплову тощо);
 • тепло від приладів освітлення і від відкривання дверей в інші приміщення (з урахуванням загальної площі дверей і розмірів приміщень).

ПРИКЛАД

Кондиціонер із класом енергоефективності А Polaris PS 1012 BIO 3D при обігріві споживає 770 Вт/год, а при охолодженні 865 Вт/год. А спліт-система Panasonic CS-YW7MKD-1/CU-YW7MKD-1, за заявою виробника, має клас С, а витрата електроенергії менше: 600 і 690 Вт відповідно.

Тут необхідно враховувати, що у першої моделі більше радіус дії - 28 м2. Крім того, потужність обігріву і потужність охолодження у Polaris PS 1012 BIO 3D вище. Можна сказати, що при таких параметрах ця модель розпоряджається отриманої енергією більш ефективно, а тому належить до більш високого класу енергоспоживання А.

ПРАЛЬНА МАШИНА

Енергоефективність пральної машини оцінюється за кількістю електроенергії, витраченої на прання одного кілограма білизни за одну годину, заміряється при пранні бавовни на 600С при максимальному завантаженні.

Найкращими вважаються класи енергоекономічності А, В, найгіршими - F і G.

Якщо вибирати з апаратів з горизонтальним і вертикальним завантаженням, то переваги з погляду економії в експлуатації не має жодна з цих моделей, тому що між ними немає якихось конструктивних або інших відмінностей, які безпосередньо впливають на цей параметр. І ті, і інші пральні машини одного рівня будуть мати приблизно однакову енергетичну ефективність.

Вибираючи модель з габаритами, велику економію при експлуатації отримають власники малогабаритних апаратів так як для заповнення бака потрібна менша кількість води, а значить нагріти її до заданої температури буде легше. Саме для зниження енерговитратності прання сучасні виробники прагнуть до мінімуму скоротити рівень води в барабані пральної машини, іноді на шкоду якості прання, який до речі теж нормується і має класи від A до G.

Ще одна характеристика, така як максимально допустима завантаження барабана, також впливає на економію при пранні. Апарати із збільшеною масою (до 6 кг) закладки білизни програють у цьому плані стандартним моделям ыз 4,5 кг завантаженням з тієї ж причини - менша місткість вимагає меншої витрати води. отже нагріти її можна малопотужним теном, заощадивши електроенергію.

Наведені вище приклади різниці в енергоспоживанні справедливі для реальної експлуатації пральної машини, на етикетках енергоефективності при цьому може значитися однаковий клас заощадження.

Деякі рекомендації щодо вибору та економної експлуатації пральної машини:

 • не варто купувати апарат із збільшеною ємністю завантаження, якщо в цьому немає особливої необхідності;
 • зупиняйте свій вибір тільки на сучасних пральних машинах, адже з кожним новим поколінням цих апаратів впроваджуються нові і нові методи покращення енергоефективності;
 • ;краще прати один раз при більшій температурі води, ніж кілька разів - при меншій;
 • ;вибирайте ті програми прання, які рекомендовані інструкцією по експлуатації для підготовлених вами речей.

НАВЧАЛЬНИЙ ПРАКТИКУМ

ЧИТАЄМО ЕТИКЕТКУ

Європейська етикетка енергоефективності пральних машин.

1 - Найменування або товарний знак виробника

2 - Назва/маркування моделі

3 - Клас енергетичної ефективності приладу

4 - Споживання електроенергії кВт/цикл прання для програми прання «Бавовна» при 60 °С

5 - Клас якості прання від А до G.

6 - Клас якості віджимання від А до G.

7 - Номінальна завантаження (бавовна), кг

8 - Витрата води за цикл для програми прання «Бавовна» при 60°С, л

9 - Необов'язковий параметр: корегований рівень звукової потужності, дБА, виміряний у відповідності зі стандартом. Характеризує шум, видаваний приладом в режимі прання і віджимання.

ПРАЛЬНО-СУШИЛЬНІ АВТОМАТИ

Зміст етикетки енергетичної ефективності для прально-сушильних автоматів являє собою набір параметрів етикетки для пральних машин, доповнений параметрами режиму сушіння. Зазначене споживання електроенергії відноситься до прання і сушіння при повному завантаженні і складається із споживання електроенергії для циклу прання і для циклу сушіння згідно з рекомендаціями виробника приладу по завантаженню.

Класифікація прально-сушильних автоматів визначається у відповідності зі стандартом EN 50229. Визначення класів якості прання і віджимання проводиться так само, як і в пральних машин.

НАВЧАЛЬНИЙ ПРАКТИКУМ

ЧИТАЄМО ЕТИКЕТКУ

Європейська етикетка енергоефективності прально-сушильних машин

1 - Найменування або товарний знак виробника

2 - Назва/маркування моделі

3 - Клас енергетичної ефективності приладу

4 - Споживання електроенергії (кВт/г) на один цикл: прання/віджимання в стандартній програми «Бавовна» при 60°С і сушка в програмі «Бавовна, сушка в шафі»

5 - Споживання електроенергії (кВт/г) на один цикл прання (прання і віджим) у програмі «Бавовна» при 60°С

6 - Клас якості прання від А (вища якість) до G (нижча якість)

7 - Номінальна завантаження (бавовна), кг

8 - Витрата води за цикл прання, віджимання, сушіння, л

9 - Необов'язковий параметр: корегований рівень звукової потужності, дБА, виміряний у відповідності зі стандартом. Характеризує шум, видаваний приладом в режимі прання, віджиму і сушіння.

Висновок: вибирати прально-сушильний апарат, орієнтуючись тільки на енергоефективність, - не об'єктивно! Клас споживання електроенергії - поняття відносне, і залежить воно від інших параметрів моделі, наприклад, від споживання води і швидкості обертання центрифуги.

ПОСУДОМИЙНА МАШИНА

У відповідності з європейським стандартом EN 50242 стандартний столовий комплект включає наступну посуд, столові прибори і предмети сервіровки:

1 - тарілка ø 26 см; 2 - супова тарілка ø 23 см; 3 - десертна тарілка ø 19 см; 4 - блюдце ø 14 см; 5 - чашка 200 мл, 6 - стакан 250 мл; 7 - ніж 203 мм; 8 - вилка 184 мм; 9 - столова ложка 195 мм; 10 - десертна ложка 156 мм; 11 - чайна ложка 126 мм.

Так як витрата електроенергії безпосередньо залежить від заданої відповідною програмою температури миття та якісті миття та сушіння, ці дані завжди слід розглядати разом.

НАВЧАЛЬНИЙ ПРАКТИКУМ

ЧИТАЄМО ЕТИКЕТКУ

Європейська етикетка енергоефективності посудомийних машин

1 - Найменування або товарний знак виробника

2 - Назва/маркування моделі

3 - Клас енергетичної ефективності приладу

4 - Споживання електроенергії в стандартній програмі, кВтг/цикл

5 - Клас якості миття від А (вища якість) до G (нижча якість)

6 - Клас якості сушіння від А (вища якість) до G (нижча якість)

7 - Номінальна завантаження (кількість стандартних столових комплектів)

8 - Витрата води за цикл в стандартній програмі, л

9 - Необов'язковий параметр: корегований рівень звукової потужності, дБА, виміряний у відповідності зі стандартом. Характеризує шум, видаваний приладом.

Етикетка енергетичної ефективності посудомийної машини поряд зі значеннями витрат електроенергії і води містить важливі дані за споживчими властивостями приладу, в даному випадку за якістю миття та сушіння. Для визначення класу енергетичної ефективності використовується не абсолютне значення, а так званий індекс енергетичної ефективності «I». Він являє собою відношення виміряного у відповідності зі стандартом фактичного споживання електроенергії Ефакт до стандартного споживання електроенергії Естанд посудомийної машини, яка залежить від кількості столових комплектів.

I = Ефакт / Естанд

ЕЛЕКТРИЧНА ДУХОВА ШАФА

Директивою 2002/40/ЄС етикетка енергоефективності була введена для побутових електричних духовок. Директива не поширюється на газові духовки, переносні духові шафи вагою менше 18 кг і на парові духовки.

Обов'язкове маркування всіх працюючих від мережі електричних духових шаф, включаючи ті, які є частиною більш великих приладів. Визначення класу енергетичної ефективності виробляється у відповідності зі стандартом EN 50304 з урахуванням об'єму приладу.

НАВЧАЛЬНИЙ ПРАКТИКУМ

ЧИТАЄМО ЕТИКЕТКУ

Європейська етикетка енергоефективності духових шаф

1 - Найменування або товарний знак виробника

2 - Назва/маркування моделі

3 - Клас енергетичної ефективності приладу

4 - Споживання електроенергії, кВт-год (звичайний нагрів та/або посилений нагрів з обдувом)

5 - Корисний об'єм в л

6 - Тип приладу:

 • малий: 12 л ≤ обсяг < 35 л
 • середній: 35 л ≤ обсяг < 65 л
 • великий: 65 л ≤ обсяг

7 - Необов'язковий параметр: корегований рівень звукової потужності, дБА, виміряний у відповідності зі стандартом. Характеризує шум, видаваний приладом.

4. ТЕХНІЧНИЙ АЛФАВІТ

Розглянемо, як відрізняються класи енергоефективності з різних видів електричних пристроїв.

Холодильники: «А++», «А+», «А», «В», «С», «D», «Е», «F», «G».

Пральні і прально-сушильні машини: від «А» до «G». (При цьому фактичне споживання енергії розраховується в розрахунку на 1 кг білизни для стандартної програми «Бавовна при 60оС». Крім класу енергоефективності, пральні машини мають клас ефективності віджимання (від "A" до "G") і клас ефективності відпирання.)

Кондиціонери: від «А» до «G».

Посудомийні машини: від «А» до «G». При тестуванні на клас енергоспоживання враховується витрата електроенергії на виконання тестової програми, який далі розраховується для одного комплекту посуду. Виходячи з даних по витраченій електроенергії на один комплект посуду, машині присвоюється відповідний клас енергоспоживання. А рівень звуку, що виникає при роботі даної техніки, визначається конструкцією вузлів і якістю виготовлення. До речі, шум кращих сучасних машин порівнянний з рівнем шуму при розмові пошепки.

Електричні духові шафи: від «А» до «G».

Лампи: від «В» до «G». Для більшості лампочок не існує класу «А». Вищий клас енергоефективності присвоюється лише в тому випадку, якщо споживана потужність люмінесцентних ламп без вбудованого пускорегулювального пристрою або інших ламп задовольняє певними формулами. При цьому враховуються світловий потік, споживана потужність і середній термін служби. Енергоефективні електричні лампи поки ще занадто дорогі в порівнянні із звичайними лампами розжарювання. Втім, збут такої продукції має стійку тенденцію до зростання.

ВАРТО ЗНАТИ

Основними споживачами електроенергії в середньостатистичному домі є холодильник та морозильна камера. Вони, як правило, постійно включені, і на їх частку припадає найбільша споживання - 27% електроенергії.

Далі, по мірі убування "ненажерливості", слідують:

 • електроплита - 21%;
 • освітлення - 18%;
 • пральна машина - 15%;
 • телевізор - 11%;
 • інше - 8%.
Категорія: Тема №3 | Додав: haychina5230
Переглядів: 8659 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Кошик
Ваш кошик порожній
Пошук
Друзі сайту
 • uCoz Community
 • uCoz Manual
 • Video Tutorials
 • Official Template Store
 • Best uCoz Websites