ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ та ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ
Неділя, 20.10.2019, 11:32
Меню сайту
Категорії розділу
Тема №1 [13]
Енергія і енергоефективність у світі праці та професії
Тема №2 [10]
Енергоспоживання та екологічні проблеми
Тема №3 [5]
Потенціал енергоефективності у побуті
Тема №4 [2]
Потенціал енергоефективності в галузі
Джерельна база [7]
Рекомендовані інформаційні джерела
Контроль знань [5]
Позаурочна робота [8]
Конкурси, олімпіади, проекти
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли » Тема №1

Світові запаси енергоресурсів: характеристика вторинних енергоресурсів
18.10.2014, 19:52

У даний час особливо великі втрати теплоти на електростанціях, у металургійній, хімічній, нафтовидобувній і нафтопереробній промисловості, в сільському господарстві. Теплота несеться також з вентиляційним повітрям, з каналізаційними та побутовими стоками.

Згідно з розрахунками, з 1,7 млрд. тон умовного палива (т.у.п.), що витрачається в країні за рік, корисно використовується приблизно 700 млн. т. Утилізація ВЕР дозволить отримати велику економію палива і істотно зменшити капітальні витрати на створення відповідних енергопостачальних установок, так як при однаковому ефекті витрати на поліпшення використання енергоресурсів в 1,5-2 рази нижче витрат на видобуток палива. Раціональне і можливо більш повне використання вторинних енергоресурсів дає велику економію матеріальних, грошових і трудових витрат, забезпечує зниження викидів шкідливих речовин, у тому числі і теплових.

ВЕР поділяються на три основні групи: надлишкового тиску, горючі і теплові.

ВЕР надлишкового тиску - це потенційна енергія залишаючи установку газів, води, пари з підвищеним тиском, що може бути ще використана перед викидом в атмосферу. Основний напрямок використання таких ВЕР - силове використання (для отримання електричної або механічної енергії).

Горючі ВЕР - це горючі гази і відходи одного виробництва, які можуть бути застосовані безпосередньо у вигляді палива на інших виробництвах. До них можна віднести: тріски, тирсу, стружку (у деревообробній промисловості); тверді і рідкі паливні відходи хімічної та нафтопереробної промисловості; доменний газ (у металургійній промисловості). Головні труднощі використання горючих ВЕР - домішки, які можуть забруднювати навколишнє середовище, викликати корозію котельні апаратури, осідати на поверхні водогрійних труб.

Теплові ВЕР - це фізична теплота відхідних газів основної та побічної продукції виробництва; золи та шлаку, гарячої води та пари; робочих тіл систем охолодження технологічних установок. Теплові ВЕР використовують для отримання тепла, безпосередньо передаючи його відповідним теплоносія (підігрівають потоки, виробляють пар). Залежно від температури їх підрозділяють на високо-і низькопотенційних.

Високопотенціальні теплові ВЕР (з температурою вище 120°С) використовують для вироблення пари в котлах-утилізаторах.

Низькопотенціальні теплові ВЕР (з температурою 50-120°С) використовують в основному для роботи енергетичних установок (підігрів води для котельних установок). Основні труднощі їх використання - великі капітальні витрати через малу рушійної сили (температурної) для передачі тепла і забруднення домішками. Ефективним є використання низькопотенційних теплових ВЕР для отримання штучного холоду в абсорбційних холодильних машинах.

Категорія: Тема №1 | Додав: haychina5230
Переглядів: 922 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites